Už máte vstupenku do Piešťan?

12.04.2022

Letecký den, noční show, aerosalon, rodinná a dětská zóna nebo třeba letecké muzeum hned vedle. To vše (a určitě daleko víc) je Festival letectva Piešťany 2022, který se koná od pátku 6. do neděle 8. května 2022.

Čím tedy začít? Letovými ukázkami, protože právě tam bude létat také Martin Šonka, který předvede své adrenalinové vystoupení a na zemi určitě nezapomene pořádně začoudit. Mistr Šonka ale bude mít silnou konkurenci. Tentokrát sice nepůjde o sportovní klání či dokonce závody, ale přesto společnost akrobatů a show pilotů bude ve městě léčivého bahna doslova výběrová - The Flying Bulls Aerobatics Team, Jurgis Kairys, Marek Choim, Aerobatic Yakers a Zoltán Veres. A v klidu nikoho nenechá ani vystoupení Scandinavian Air show. Své si užijí milovníci tichého letu, okřídleného dřeva a plátna, válečných plnokrevníků i vyznavači rachotu turbín. Ale pozor! Nabídka pořadatelů způsobuje u leteckého fanouška pocity slintání z neustále otevřené pusy! Více na https://festivalletectva.sk/lietadla/.

V pátek a v sobotu večer pak na návštěvníky čeká jedinečná noční show, která přinese dva letové bloky (soumrak a noc) a závěr obstará laserová a pyrotechnická podívaná.

Trochu klidněji bude na souběžném Aerosalonu, který představí současné trendy v civilním a sportovním letectví. A pokud už vás opravdu bude bolet za krkem, můžete si projít prodejní stánky nebo si zajít do leteckého muzea, které je hned "za plotem".

Už máte vstupenku do Piešťan? My ano, my klubáci tam budeme. A pokud ještě vy ne, tak si jí kupte v předprodeji - předprodej je levnější, zbyde vám na pivo a párek.

A jedna tajná informace pořadatelů: kovid to v Piešťanech vzdal a dal přednost letadlům!  

Foto: pořadatelé akce