Nad Valmezem bude opět řádit i Martin

02.07.2023

Patří mezi nejvýše položená letiště v zemi. Zatímco jiná jsou na širokých rovinách, tohle leží na kopci vysokém přes 400 metrů vysoko nad Valašským Meziříčím. Jedná se o letiště u Poličné a koná se tu každý rok Aviatický den na Valašsku.

V sobotu 15. července 2023 od 11 hodin vše tradičně zahájí modeláři, jejichž program s převahou maket v minulosti vrcholil recesistickým soubojem o pálenicu slivovice v Poličné. Piloti Výzkumného ústavu valašského letectva do vzduchu vypustili až dvě desítky létajících strojů a souboj to byl opravdu "na krev" - ostatně cena stojí za jakékoli ztráty. Podrobný program akce zatím nemáme, tak se necháme překvapit, co vše modeláři představí...

Hostem programu v Poličné bude opět Martin Šonka, který před několika týdny přidal do svého seznamu další skalp – titul mistra ČR v kategorii Unlimeted. Martin se představí ve své Extře 300SR (OK-SON), a tak to určitě bude opět dravá a dech beroucí ukázka špičkové letecké akrobacie.

Aviatický den na Valašsku, jehož šestý ročník se chystá, si už bude postrádat tradiční tečku v podobě předváděčky bitevního vrtulníku Mi-35 Armády České republiky, ale nabídne jako novinku vyhlídkové lety vrtulníkem Hughes MD 500E. Je jen na vás, jak si to v Poličné užijete.