Nad lázněmi Martina uvidíme i letos

25.04.2023

Také za hranicemi České republiky se létá a umí tam udělat skvělé letecké dny. Jednou z těchto tradičních akcí je Festival letectva na letišti Piešťany - Piešťany Airport (PZY), které pořádá (podobně jako u nás Den ve vzduchu) kraj – v tomto případě Trnavský samosprávny kraj.

Letecký den, noční show, aerosalon, rodinná a dětská zóna nebo třeba letecké muzeum hned vedle. To vše (a určitě daleko víc) je Festival letectva Piešťany 2023. O víkendu od 20. do 21. května 2023 na diváky opět čeká denní i noční doslova maraton leteckých vystoupení a bohatý doprovodný program. Letecké fanoušky od nás určitě potěší vystoupení, která na akcích v České republice nebývají. Tamnímu publiku se naopak představí řada českých letců a jejich strojů. V Piešťanech tak (kromě dalších) bude také skupina Flying Bulls Air a hlavně mistr světa Red Bull Air Race a showpilot Martin Šonka. Opět samozřejmě nebudou sami, a tak i pro českého diváka nastane úžasná možnost porovnat si umění akrobatů z několika zemí.

Celý program a výčet toho, co bude jak vidění, je na stránkách pořadatele. Tak také najde každý všechny důležité informace a možnost koupit si vstupenky předem.