Martin Šonka mistrem republiky

07.10.2023

Na letošním Mistrovství České republiky v letecké akrobacii, pořádaném AK Chotěboř tento týden na letišti nedaleko Počátek, v sobotu vše vyvrcholilo Dnem otevřených dveří a dětským dnem, spojeným s leteckoakrobatickým 1. ročníkem Poháru starosty města Chotěboře.

Republikový šampionát se létal ve všech čtyřech kategoriích - Sportsman (8 účastníků), Intermediate (8 účastníků), Advanced (5 účastníků) a Unlimited, kde létali dva - Martin Šonka (AK Tábor, Extra 300SR - asi nemusíme více představovat) a Lukáš Pařízek (Karlovy Vary, Extra 330SC), mistr České republiky v motorové kat. Sportsman a bronzový medailista z mistrovství světa kluzáků. Lukáše sice nemůžeme počítat za nějakého začátečníka, ale i tak mu musíme přiznat velikou bojovnost i fakt, že ze soupeře tak věhlasného jména nezalekl a neměl strach se s ním utkat. Bodové rozdíly jednotlivých kol byly jen nepatrné. V poslední disciplíně freestyle Martin opět zalétal na hraně svých "show vystoupení" a Lukáše, který do světa "leteckých showmanů" vlastně pronikl až loni, výrazněji přelétal. V konečném součtu Martin získal 73.76 bodů a stal se tak novým mistrem republiky, Lukáš získal 67.01 bodu a tedy i stříbrný pohár MČR v nejvyšší kategorii motorářů.

GRATULUJEME OBĚMA NEJLEPŠÍM PILOTŮM NAŠÍ ZEMĚ!  

Bylo by hezké, kdyby za měsíc v Polsku bojovali oba čeští letci (případně i další) o světový titul. Budeme jim držet palce a fandit zdola o sto šest...


Konečné výsledky MČR v letecké akrobacii 2022: