Martin se vydal na fotbalovou dráhu

03.07.2023

Martin se stal fotbalistou? To jako, že se vykašlal na létání a bude se teď  živit kopáním do meruny? Ne, Martin Šonka je a zůstane pilotem, ale poslední červnový víkend přijal nabídku fotbalového celku Real Top Praha, aby nastoupil v jeho dresu na dobročinné akci.

Při příležitosti oslavy 80 let TJ Červený Újezd, který vedle tohoto výročí slavil i svůj postup do okresního přeboru Prahy Západ, se odehrálo benefiční utkání, jehož výtěžek byl určený na pomoc a podporu malému Matyáškovi. A tak proti domácím borcům nastoupila na trávník v Červeném Újezdu jedenáctka chlapíků z prostředí umělců a sportovců. Real Top Praha je totiž sportovní tým složený z osobnosti kulturního a sportovního života, který sdružuje přibližně 100 členů. Vznikl v roce 2000 a od září 2005 založil občanské sdružení Real Top Praha s cílem podpory nejrůznějších charitativních, převážně sportovních akcí. Za dobu fungování Realu se podařilo podpořit mnoho lidí, kteří opravdu pomoc potřebovali a rozdělit mezi ně mnoho miliónů. Nepřeháníme – částka, kterou zatím Real "vydělal" je totiž 36.154.283 Kč, ale to bylo v březnu letošního roku. Teď už je částka o poznání vyšší a od utkání v Červeném Újezdu je vyšší ještě o dalších 136 tisíc korun!

Na domácí borce čekal tým opravdu zvučných jmen a hbitých nohou - Jaroslav Bellada, Jan Rajnoch, Michal Hamršmíd, Karel Diviš, Kamil Střihavka, Jan Bílek, Saša Smita, Václav Kadlec, Libor Kozák, Jiří Skalák, Nicolas Husenský, Jakub Šorm, Leoš Noha, David Lafata, Martin Šonka, Matouš Rajmont, Michal Sochor, Jan Koukal, Lukáš Zelenka, Martin Nešpor a Jaromír Bosák. Jak Martin na svém twitru napsal, byl to jeho vůbec první mač za Real Top Praha a bylo pro něj super si zahrát s takovým týmem! A Martin se rozhodně neztratil, i když fotbalový elév, trefil hned dvakrát prostor mezi tyčemi soupeřova brankáře!

Domácí jistě nemrzí, že jim Real nadal dardu. Spousta diváků vidělo řádnou úrodu gólů, kdy konečný výsledek zněl 11:4. Za Real se zapsali do listiny střelců Šorm (2x), Skalák (2x), Šonka (2x), Lafata, Kadlec, Bílek a Smita, jeden gól byl vlastní. Náplastí domácím a radostí hostů bylo 136 000 kaček vybraných pro malého Matyáše. Po předání šeku následovala zdařilá beseda (nejen) o sportu, zapíjelo se to pivkem a zajídalo skvělými bramboráky. A nakonec byl pořádnej rokec. 

Real teď míří do Karlových Varů, kde ho čeká tradiční "festivalový" zápas. Jestli tam bude střílet góly i Martin, to ještě uvidíme. Přece jen je jeho program docela plný a jeho doménou je vzduch, nikoli míč.

A pokud nevíte, kde je Červený Újezd, tak je to kousek od Prahy západním směrem a je tam postavený novodobý hrad, fakt postavený na začátku tohohle století, který je docela zajímavým turistickým lákadlem.