Martin natáčel upoutávku na ME v autokrosu

19.04.2023

Martin měl už v pátek přiletět do Starého Města, ale letiště v Táboře bylo pod vodou, a tak odletět nemohl. My, kteří jsme na něj v Třebové čekali, jsme ho nakonec neviděli. Povolení ke stratu dostal až v neděli, a když na staroměstskou dráhu sedl, už jsme byli na cestě domů… Na Martina alespoň na letišti čekal dárek, dodatečně k jeho narozeninám od nás, všech klubáků MSFC.

Martin ale neletěl z Tábora kvůli nám, hlavním cílem bylo letiště Přerov, kde se postavil před televizní kamery. A nebyl sám, byl tam s ním závodník Tomáš Enge, zpěvačka a závodnice Olga Lounová a moderátor Michal Kavalčík. Na místě také byly tři závodní speciály a jedno závodní letadlo. Natáčela se zde upoutávka na MORKUS MORAVA FIA Mistrovství Evropy v autokrosu Přerov, které se bude konat 26. až 27. srpna 2023 a půjde o sedmý podnik FIA Mistrovství Evropy v autokrosu na legendárním závodišti v Údolí Mamutů v Přerovské rokli. Ostatně předpokládáme, že stejně, jako loni, se Martin Šonka na podniku také představí se svou akrobacií. Samozřejmě ve vzduchu.

Martin si sice při natáčení vyzkoušel, jaké je to sedět za volantem závodní buginy, vyzkoušel si práci mechanika od formulí (podívat se můžete třeba zde), ale nevíme, jestli třeba Tomáš Enge proletěl jeho Extru…  To zůstalo tajemstvím filmového štábu.

Zatím také nevíme, kdy se pořad objeví na televizní obrazovce a v kterém pořadu to bude...


Použité video je z archivu Tomáše Engeho, fotografie Martina Šonky.