Martin na běžecké trati podpoří nemocné

14.03.2023

Že je Martin Šonka všestranným sportovcem asi nikdo nepochybuje. Ostatně, kdo někdy létal a dokonce na takové úrovni jako akrobati, asi ví, jak důležitou součástí letectví je dobrá kondice.

Na počátku května se pořádá druhý ročník Běhu NADOTEK, tedy charitativního běhu pro Debru, organizaci, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Zapojit se do závodu je možné v rozmezí celých 10 dní - od 29. dubna do 8. května. Registrace na tomto odkazu: https://bit.ly/BehProDebru. Pro běhavce jsou podle věku a výkonnosti připraveny tratě v délce 350 metrů až 21,09 km, pro chodivé pak od 3 km po 21,09 km.
Martin Šonka se letos rozhodl pro 13 km, tedy distanci, kterou pořadatelé charakterizují "Běží o hodně", tedy že, tak jako v každém životě jde o hodně, s nemocí motýlích křídel se často běží o život samotný. Čas na to přidat se ještě máte i vy.

V neděli 8. května se také poběží Wings for Life World Run, veřejný závod v běhu, jehož smyslem je získání prostředků na výzkum poranění míchy. Běží se v řadě měst Evropy - ve Vídni, v Mnichově, v Poznani, v Berlíně, v Lublani a celé řadě dalších měst, české rozběhy jsou v Praze a Hluboké nad Vltavou. Běží se také v Piešťanech, kde Martin bude létat na Festivalu letectva, tak je možné, že si odskočí (pardon odběhne) i na Wings for Life World Run. A také vy můžete být s Martinem na trati, třeba na dálku, když si vyberete některé z jiných míst konání zde.