Martin se představí v Plasích

11.04.2022

Roky 2020 a 2021 byly z pohledu leteckého nadšence naprosto nepochopitelné - snad všechny akce, které byly plánovány, byly zrušeny nebo odsunuty na později do dalšího roku. Také fanoušci Martina Šonky měli smůlu a jen se smutkem vzpomínali na doby, kdy létal na akcích i na závodech. Pokud už pořadatelé akci rovnou neodpískali, popřípadě neudělali alespoň on-line přenos z minulých ročníků nebo, jako v případě Aviatické pouti v Pardubicích, která se uskutečnila bez diváků jen jako hodinu a půl trvající přenos České televize, bylo těšení se vlastně zbytečné.

Ale co bylo, to bylo, teď jsme na prahu nové letecké sezony.

Letecká sezona 2022 je za dveřmi a už mačká pomyslnou kliku prvního leteckého den. Ano, 31. dubna a 1. května se v Plasích uskuteční tradiční Den ve vzduchu s Plzeňským krajem.

A Martin Šonka tam bude také a představí se zdejším divákům. Jak píší pořadatelé: "Bez něj by to nebylo ono!"

Nebude tam ale sám. Vystupovat bude také The Flying Bulls Aerobatics Team nebo Martinův souputník ve světovém seriálu Red Bull Air Race Petr Kopfstein. Civilní letectví bude prezentovat ještě třeba slavný sportovní kousek Klemm L 25, replika sportovního a turistického stroje Avia BH-1, věrně postavená podle dokumentace z roku 1920, stříbrný krasavec Beechcraft C-45, "herec" z několika českých filmů či záchranářský speciál, vrtulník PZL W3A Sokol. Na letiště Plasy míří rovněž francouzský válečný kurýr z doby Alžírské války Max Holste MH.1521 Broussard v atraktivním armádním zbarvení. Živo bude jak na obloze, tak na zemi, kde budou k vidění akční ukázky i statické prezentace, prodejní stánky.

A jedna rada závěrem: nejlepší je být přímo na místě a užít si prvního leteckého dne v roce!

O akci více zde: https://www.denvevzduchu.cz/