Břeclav – pohoda, klídek a tabáček…

10.06.2023

Martin Šonka je prostě šoumen a mít ho na akci je pro pořadatele nejen otázkou prestiže, ale také jistotou, že lidi přijdou, i kdyby hrozily padající trakaře. Naštěstí pro nás fanoušky Martin je člověk, který nejspíše má letecký benzin místo krve, a tak nabídky neodmítá. Nejde tu jen o peníze, který jako každý druhý musí vydělávat, ale i o to, že se rád vrací na místa, kde je pohoda a dobří lidé.

A takovým místem je Břeclav a tamní letecký den. Vystupoval tam loni, předloni a vrací se tam i letos. Také pro nás je to akce ve stylu – použijeme-li citát z písničky kapely Chinaski – pohoda, klídek a tabáček… Velikostí a programem se asi Břeclav nemůže rovnat s Pardubicemi nebo jinými akce za hranicemi země, ale atmosférou určitě patří na špičku mís, kam se rádi vrací nejen diváci, ale i vystupující.

Martin je jasný, jeho vystoupení na Extře 300 SR je pevný bod programu, ale Břeclavští mají v kapse i další divácké magnety. Třeba sobotní průlet Boeingu 737 – umíte si to vůbec představit? V Břeclavi, kde dráha začíná a končí v kukuřici? Samozřejmě nebude tu přistávat, ale i tak to pěkně rozčeří úrodu na okolních polích. V neděli pak přiletí o poznání menší drobeček, ale další legenda – Pilatus Pc-12. Ale jdeme dál – Mustang, Flying Bulls, Boeing Stearman (pokud to bude tem modrý, tak pozor na ženy, přítelkyně a dcery – snadno podlehnou kouzlu jeho pilota J) a třeba i další z kategorie legend Z 37 Čmelák, předpokládáme, že opět budou oba bratříčci ve společné ukázce. Ostatně vše je prezentováno předem a výčet z programu najdete na přiložené pozvánce níže. My ještě zdůrazníme jedno číslo – Karla Kuthana a akrobacii na Jaku – 55M. Vzpomínáte na televizní seriál (dokumenty?) V kokpitu? Tak to byl on, Karel, který byl jedním z aktérů před kamerami. Karel Kuthan je možná trochu ve stínu svých známějších šoumenů, kolegů Šonky, Kopfsteina, Rudzinkého, Pařízka a dalších, ale je také fakt dobrý a umí. Tak neváhejte a buďte u toho!