Asi se rozdvojí, ale co. Martin to zvládne a jeho Extra také

30.04.2023

Ve stejném termínu, jako je akce v Piešťanech, je naplánovaný také Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva v Čáslavi. A opět je v programu leteckých vystoupení Martin Šonka. My už víme, že to není problém, a rozhodně to není poprvé, co přelétne z jedné akce na druhou.

Do Čáslavi zamíří 20. května 2023 opět desítky tisíc příznivců letectva a Armády České republiky. Den otevřených dveří se postupem času stal druhou největší akcí v rezortu Ministerstva obrany po Dnech NATO v Ostravě. Za oběma událostmi stojí spolek Jagello 2000 – zkušení profesionálové v oboru. Letos bude program zaměřen na historii našeho vojenského letectva.

Ve vzduchu budou k vidění takové legendy jako C-11, MiG-15, L-29 Delfín a L-39 Albatros, ale diváci uvidí také letovou ukázku nejnovějšího letounu L-39NG. Obloha nad Čáslaví bude jako obvykle nabízet rovněž "display" ukázky současné výzbroje Vzdušných sil AČR: JAS-39 Gripen, dvojice L-159 ALCA a vrtulníky W3A Sokol, Mi-24 s Mi-171. Své schopnosti letos předvede slovenský vrtulník UH-60 Black Hawk a na statické ukázce bude k vidění belgický letoun F-16 Fighting Falcon. Martin Šonka, jako bývalý pilot této základny a dnes vicemistr světa v akrobacii a vítěz série Red Bull Air Race, se předvede nejen na své Extře, ale i na Z-142 z CLV v Pardubicích.

Celý program, vystupující a další informace, např. o tom, jak se tam dostat, najdete na webu akce.